Szczegóły noży

Skin Randomowy vs Skin Stały
Nóż z randomowym skinem posiada niepowtarzalny wzór po każdej stronie ostrza. Dzięki temu każdy nóż jest jedyny w swoim rodzaju. Na przykład każda strona noża we wszystkich nożach ze skinem Case Hardened jest generowana losowo a Blue Gem’y są rzadsze. Również noże ze skinem Hyper Beast są generowane losowo a trafienie oka jest trudniejsze.

Nóż ze stałym skinem będzie wyglądał tak samo jak wzór skina, który pokazano na zdjęciu produktu.

Skin Formowany vs Skin Platerowany
Skin formowany tworzony jest przy użyciu zaawansowanej technologii powlekania ostrza metodą wtrysku termicznego. Dzięki zastosowaniu tej metody uzyskiwana jest powłoka z najwyższej jakości skinem. Skiny formowane przez inne firmy będą miały niską trwałość, małą intensywność kolorów, łatwo się zarysowują i skin może nie pokrywać całego ostrza. Nasza zaawansowana metoda zapewnia, że nasze wykończenie ma wysoką trwałość, żywe kolory, odporność na zadrapania a ostrze jest pokryte w całości.

Platerowane skiny powstają na nożu poprzez obróbkę metalu. Używamy różnych technik takich, jak: powlekanie tytanem, anodowanie i grawerowanie. Następnie nakładana jest powłoka EK Premium Gloss Protection w celu zabezpieczenia skina i ochrony przed zarysowaniem. Finalnie powstaje nóż, który będzie się świecił i odbijał światło.

Współczynnik Twardości
Ocena twardości noża opiera się skali twardości Rockwell’a, czasami nazywanej w skrócie HR, HRC lub RC. Główny czynnik określający twardość noża pochodzi z materiału ostrza. Typowe współczynniki twardości noży sięgają od 45 do 55 HR.

EK Finish Durability Rating™ – Trwałość wykończenia EK
Finish Durability Rating™ to nasza własna,wewnętrzna skala. Skala zawiera następujące wytyczne:

 1-29 Wykończenie deprecjonuje samodzielnie z małym kontaktem lub bez kontaktu
30-59 Wykończenie zużywa się przy niewielkim kontakcie
59-79 Wykończenie utrzymuje się przy niewielkim kontakcie, ale zużywa się podczas użytkowania
80-89 Wykończenie utrzymuje się podczas korzystania, ale ulega zużyciu w miarę upływu czasu przy regularnym użytkowaniu
90-99 Wykończenie utrzymuje się przy regularnym użytkowaniu, ale ulega zużyciu przy intensywnym użytkowaniu
100 Wykończenie utrzymuje się przy regularnym użytkowaniu i nie ulega w ogóle zużyciu

 

Pudełko Ekspozycyjne EK vs Standardowe Pudełko
Pudełko ekspozycyjne EK wyposażone jest we wkładkę z pianki EVA, która zabezpiecza nóż przed potencjalnymi uszkodzeniami podczas transportu. Dzięki tej wkładce możliwe jest użycie pudełka jako ekspozytora na nóż. Pochwa i ściereczka do czyszczenia dołączone są do każdego noża pakowanego w pudełko ekspozycyjne EK. Każdy z tych przedmiotów znajduje się pod spodem tam gdzie zapakowany jest nóż.

Noże w standardowym pudełku EK dla bezpieczeństwa zapakowane będą z pochwą zakrywającą nóż. Nóż jest dobrze dopasowany do pudełka w celu uniknięcia uszkodzeń podczas transportu. W standardowym pudełku EK nie ma ściereczki do czyszczenia.